ערכת די ג'ייערכת dj – לתקליטן המקצוען

מדובר בתרבות שחדרה לכל אירוע, החל ממועדוני ריקודים דרך אירועים משפחתיים כמו חתונה, בר/בת מצוה, ימי הולדת, מסיבות גיוס ושחרור ועוד, כל אירוע שבו משולבים מוזיקה וריקודים לא עובר מספיק טוב בלי DJ ובלי מוזיקה טובה. מדובר בהחלט בתרבות בינלאומית שהעלתה את הרף והציבה בפני הד'י ג'ייס המקומיים שהיו פעם סטנדרטים גבוהים. תקליטן יכול לרומם אירוע ויכול גם להרוס אותו.

די ג'יי מקצוען עומד במרכז האירוע

מועדונים ואולמות אירועים רבים כבר הבינו שהדי ג'יי  הוא לב כל אירוע וכל מקום כזה שמכבד את עצמו ורוצה בהצלחתו, בונה ערכת dj מקצועית, במיקום מרכזי וגבוה, ורוכש ציוד איכותי. בדרך כלל, מקומות כאלה עובדים עם כמה תקליטנים מקצועיים, מכיר את אופי העבודה שלהם ולמעשה חלקם או כולם הם אלה שייעצו למקום כיצד לבנות ערכת dj אידאלית שתאפשר לד'י ג'יי לעמוד במרכז האירוע, תרתי משמע, כך שתפקידו החשוב בהצלחת האירוע יבוא לידי ביטוי. ערכת dj צריכה להיות מתוכננת בצורה חכמה, להיות בולטת ויפה מבחינה ויזואלית ונוחה, כדי לאפשר ל- DJ לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

עבודה לא פשוטה בכלל

ערכת די ג'יי (2)ערכת dj מורכבת מכל הציוד לו נזקק הדי ג'יי במהלך העברת אירוע כדי להשמיע מוזיקה, לייצר אפקטי תאורה, קול ואולי גם עשן, להפעיל סדר שירים מתוכנן עם יכולת להכניס אלתורים לרענון ולגירוי הקהל. לערכת dj יש ערך מקצועי חשוב בסוג העבודה הזה אבל גם ערך ויזואלי וחשוב מאד – ערך בריאותי. אופי העבודה המשלבת ציוד מסוגים שונים ומגוונים תוך עמידה מול קהל, גורמת לד' ג'יי לעבוד בתנאים פיזיים לא קלים תוך יצירת עומס לא פשוט על איברי הגוף השונים. השרירים מאומצים מדי, עמוד השדרה מועמס מדי, העיניים סובלות מריצוד אורות תמידי וממאמץ כתוצאה מריכוז וצפייה במסכי מחשב ולוחות חיווי של ציוד מוזיקה.

אין כל סיבה לעבוד בצורה המזיקה לגוף ומעייפת אותו שלא לצורך. ערכת dj, ככל עמדת עבודה בכל מקצוע אחר, צריכה ויכולה להיות גמישה ומותאמת באופן ייחודי למשתמש. אין כל סיבה להעביר את איברי הגוף עינוי מתמשך שכן עבודה רציפה בתנוחות לא בריאות, תתן את אותותיה מהר מאד. עבודת הדי ג'יי היא גם עבודה פיזית קשה שבמהלכה הדי ג'יי צריך להפעיל הרבה מאד ציוד ובו זמנית להצליח להיות גם ייצוגי וגם לעמוד במשימה העיקרית שתוכננה לייצר אווירה טובה ושמחה.