מעמד לרמקוליםמבחר הרמקולים שקיים כיום בשוק הוא עצום ומותאם לשימושים ביתיים, לתעשיית הבידור ולשימושים שונים נוספים. התאמת רמקול לעוצמות הקול דורשת לא רק אוזניים "טובות", אלא הבנה ומומחיות לא קטנה. קשה להתווכח על איכות שמיעה של אנשים שונים או להבחין בין אקוסטיקה מעולה לקצת פחות מעולה.

קל יותר לבדוק ולחקור האם עוצמת הרמקול חזקה מידי למקום, האם סוג הרמקול מתאים לאולם אירועים בינוני ואינו מספיק להופעות באוויר הפתוח, קל להבין שרמקול לקולנוע ביתי לא יכול להיות כמו רמקול לאולם כנסים ורמקול למסיבות אינו כמו רמקול לקולנוע ועוד שפע של דוגמאות. בדרך כלל, כדי לבחור את הרמקול המתאים, כדאי ומומלץ לגשת לחנות מקצועית, לקרוא חומר מקצועי באינטרנט, לשאול משתמשים אחרים ולנסות להגיע לבחירה המתאימה ביותר עבורנו.

שכחנו עוד כמה פרטים

ומה עם הרמקולים שרכשנו נפלאים ונהדרים ועוצמתי אבל הנחנו אחד על הרצפה, אחד על המזנון בסלון, או על שולחנות באולם? מה עם הרמקולים אינם מכוונים בצורה אופטימלית וצלילהם אינם משתלבים זה בזה בצורה טובה? האם וכיצד משפיע סוג הריצוף על איכות הצלילים? האם וכיצד משפיע סוג החומר ממנו עשוי המעמד על הצליל? כדי להנות מיתרונותיהם של רמקולים טובים חייבים לדעת מראש היכן וכיצד מתכננים למקם אותם, מהם הנתונים בשטח, לרבות ריהוט, ציוד נוסף, יכולת תלייה בטיחותית, ולגשת למלאכת בחירת מעמד לרמקול איכותי.

נתוני מעמד לרמקול שיש לתת עליהם את הדעת לפני רכישה:

* יכולת נשיאת עומס מתאימה.

* יציבות.

* אפשרות לכוונון גובה וזווית.

* מקום הצבתו של כל רמקול – איזה סוג של מעמד נדרש?

* האם נדרשת ניידות של הרמקול?

* מבנה וגודל החדר בו הוא מוצב.

* שיקולים בטיחותיים בהצבה.

* יכולת בידוד ומניעת העברת אנרגיה מהרמקול, המועברת דרך המעמד לרמקול אל החדר.

איזה מעמד לרמקול הוא הטוב ביותר?

שלא תהיינה אי הבנות – כל מעמד לרמקול שייבחר, יעשה את העבודה. הרמקול יעבוד והסטנד יחזיק את הרמקול. השאלה היא האם אפשרות אחת טובה יותר מהשניה ומה הסיבות לכך. בחינה נכונה של הנושא עשויה לחסוך בעוגמת נפש ובהוצאות מיותרות וכמובן, לגרום לכם להנאה מירבית מאיכויות הרמקולים שרכשתם. אז אם מישהו יאמר לכם "זה המעמד לרמקול האולטימטיבי" או "הכי טוב בעולם", אנחנו מתערבים ואומרים – שאין דבר כזה מעמד אולטימטיבי או הכי טוב בעולם, יש הכי מתאים לרמקול שלכם, לחדר בו הוא ימוקם, למיקום שלו בתוך אותו החדר, לשמיעה שלכם ולאקוסטיקה.