טיפים לוגיסטיים לתקליטן המתחיל

דיג'יי, נחשב למקצוע נחשק ומהווה את משאת נפשם של צעירים רבים בארץ וברחבי העולם. כדי להיות תקליטן מקצועי מומלץ ללמוד את הנושא לעומק, לרכוש ציוד מתאים ולהתנסות בעבודה המאתגרת והמהנה. לפניך מספר טיפים לוגיסטיים לתקליטן המתחיל שיסייעו לך לשנע את הציוד ולעבוד ביעילות ובנוחות, לשמור על הציוד היקר ובעיקר להפגין מקצועיות ולזכות בלקוחות רבים.

היערכות נכונה לאירוע

כל דיג'יי לחתונה, לבת מצווה ולאירועים נוספים חייב להשקיע בציוד לוגיסטי על מנת להיערך היטב לכל סוגי האירועים, ולהיות מסוגל לחבר את הציוד שלו למערכות ההגברה והתאורה של המקום. עם זאת, יש לזכור כי לעתים החתונה נערכת בחוף הים או בחיק הטבע לכן חשוב לברר מול מפיק האירוע או מול הזוג מי מספק גנרטור ומערכת הגברה, היכן תמוקם החופה, האם יש כנר העומד לנגן בחתונה ויש לחבר אותו לציוד, האם התקליטן צריך לספק מיקרופון לרב וכדומה.

היערכות נכונה לקראת האירוע תבטיח מינימום תקלות ושירות מקצועי ויעיל ללקוח. חשוב לזכור כי ביום האירוע הכלה והחתן לחוצים ונרגשים, ולרוב אין עם מי לדבר, לכן כדאי לתכנן את עמדת התקליטן מראש, לבדוק מהם בדיוק צרכי הזוג העומד להינשא, איזה מערכות קיימות באולם או בגן האירועים וכדומה.

ההבדל בין תקליטן מקצועי לחובבן ניכר בציוד ובהיערכות הלוגיסטית

רוב האירועים המשפחתיים והעסקיים נערכים בגני ובאולמות אירועים, במקומות אלה יש ציוד הגברה, מערכות שמע משוכללות ומערכות תאורה ממוחשבות. עם זאת, כדי להימנע מבעיות חיבורים ומתקלות מיותרות ומלחיצות ביום האירוע, כדאי לבקר במקום מראש או לפחות לשוחח עם בעלי המקום כדי לבדוק איזה ציוד קיים, ובהתאם לכך להכין את כל הציוד הלוגיסטי הנדרש לדיג'יי כדי לעבוד בנוחות וביעילות.

בנוסף, מומלץ לקחת בתא המטען, מעבר לציוד החובה הנדרש לעמדת הדיג'יי כמו קונטרולר, פלטה, מיקסרים וכד', גם מחברים שונים, כבלים חשמליים ארוכים, מיקרופונים, בטריות נוספות, אוזניות חלופיות, ובמידת הצורך גם ציוד הגברה ותאורה.

ארגזי נשיאה ועגלת מטען

תקליטן מתחיל חייב להגיע למקום האירוע לפחות שעה לפני תחילת האירוע. כל דיג'יי לחתונה ולאירועים שונים יודע כי עליו לסחוב ציוד רב מרכבו, לכן חשוב לרכוש ארגזי נשיאה ומארזים ייעודיים המותאמים לצרכי התקליטן וסוג הציוד שברשותו. מומלץ לתכנן ולהזמין ארגז מותאם אישית עם גלגלים וידיות נשיאה נוחות, כך ניתן לשנע את הציוד בקלות מהרכב ואין צורך להקים את הסט מחדש בכל אירוע. במידת הצורך כדאי לרכוש גם עגלה להובלת מטענים על מנת להקל על נשיאת הציוד הרב מהרכב, ובסיום האירוע אפשר לקפל את הציוד במהירות ולקחת אותו חזרה לרכב.