סטנד למיקרופוןבשביל מה צריך סטנד למיקרופון?

יש המגדירים את המיקרופון כחברו הטוב ביותר של המוזיקאי. ובכן, כמו כל חבר טוב, לפעמים צריך לדעת איך להניח לו, או… במקרה של מיקרופון, להניח אותו. סטנד למיקרופון מאפשר להניח את המיקרופון באופן זמני במקום שמאפשר לזמר או לנואם לא להחזיק בו לזמן מה, מאפשר שימוש חופשי בידיים ונדרש פעמים רבות במהלך הרצאות, כנסים וגם במופעים. סטנד למיקרופון מאפשר לכוון את גובהו ומיקומו של המיקרופון לכלי נגינה מסויים במקום שיחזיק אותו מישהו.

מספר סוגים עיקריים של סטנדים למיקרופון

  • סטנד עם חצובה למיקרופון – אולי הנפוץ ביותר לשימוש כללי.
  • סטנד עם בום – המאפשר הפרדת הבום בצורה קלה ומהירה.
  • מעמדים עם בסיס עגול – אידאלי לזמרים כיון שמעמד מסוג זה תופס פחות מקום על הבמה.
  • סטנדים נמוכים – משמשים לקיבוע לכלי נגינה "נמוכים"
  • סטנד עילי – שהם הגדולים והיקרים מבין הסטנדים ומשמשים באולמות גבוהים או לתליה מעל כלי נגינה.

כיצד לחפש סטנד למיקרופון מתאים בשבילכם?

הבעיה היא שלא ניתן לקחת סטנד ולנסות אותו ולכן הדרך הטובה ביותר היא לנסות לדייק בהגדרות השימוש בו ולבדוק חוות דעת של משתמשים אחרים. הגדירו את המטרה הספציפית שלכם. התאימו את הסטנד למיקרופון לשימוש ולמיקום שבו הוא צפוי לעמוד. אם אתם זקוקים לסטנד למיקרופון נייד, בדקו אם יש לו כיסוי וכיצד הוא מתקפל, בדקו איזה סוג בסיס אתם רוצים, האם יציב מאד וכבד יותר או קל יותר אבל חזק מאד, כזה שזמרים אוהבים להפעיל ולהנחית בזמן הופעה. האם יש באולם ההרצאות פודיום והסטנד צריך לעמוד עליו או שאתם רוצים להוסיף אפשרות למי שאינו מעוניין לעמוד מאחורי הפודיום. האם אתם זקוקים לסטנד שולחני, אולי ליציב ועמיד יותר או לקפיצי, כזה שאפשר לשנות את גובהו ביד אחת ובקלות.

פעמים רבות סטנד למיקרופון לא מקבל את הקרדיט שמגיע לו

אם אי פעם השתמשתם בסטנד לא מתאים או באיכות גרועה, אתם שייכים לקבוצה שמבינה היטב את חשיבותו של סטנד טוב. האמת היא שבחירת סטנד למיקרופון איכותי זו אחת ההשקעות הטובות ביותר שתוכלו לעשות… ולא מדובר בהוצאה גדולה מדי. בדקו את החומר ממנו עשוי הסטנד למיקרופון, בדקו אביזרים נלווים כדי להגיע לרמת נוחיות מקסימלית בשימוש במיקרופון. אביזרים מסויימים מאפשרים התאמה מירבית ויכולת לעשות שימוש נח יותר ומתאים יותר במיקרופון. סטנד למיקרופון מאפשר למופיע לשחרר את ידיו לטובת נוחיותו האישית או כדי לעשות שימוש בידיו למטרה אחרת.