סטנדים שחוריםסטנדים ברמה גבוהה לתקליטנים מקצוענים!

כדי לבצע עבודתם, נאלצים תקליטנים לשאת לא מעט ציוד, בחלקו ציוד כבד למדי וברובו ציוד מאד יקר להופעות. מעצם אופי עבודתם, הם אינם משתמשים בציוד במקום אחד קבוע, אלא נודדים במקומות שונים בארץ, לפעמים גם ברחבי העולם, כדי להעביר אירועים מסוגים שונים. העברת כמות כזאת של ציוד אינה קלה.

תקליטנים יכולים לנסוע מדי יום בכל יום לאירוע אחר במקום שונה, לפעמים ליותר מאירוע אחד ביום ואת המעברים האלה הם עושים יחד עם הציוד שלהם. מי ששוכר אולם לאירוע הכולל מוזיקה וריקודים, צריך לדאוג להבאת תקליטן שלו ציוד מתאים ואיכותי.

כיון שמדובר בציוד להשמעת מוזיקה, שבדרך כלל מושמעת במקומות גדולים ואף במקומות פתוחים, על התקליטן לדאוג שתהיה לו גישה נוחה לכל הציוד שלו במהלך המופע, לדאוג להגן עליו מפני קהל רוקדים שלרוב נמצא קרוב לציוד, לשאת אותו מרכבו, להרכיב את הסטנדים מהר ככל האפשר, לפרק את העמדה מהר ככל האפשר, לקפל ולארוז באופן כזה שכל הציוד יהיה מוכן למופע הבא.

תקליטן לא יכול להרשות לעצמו שציוד יהיה ממוקם בצורה לא יציבה או מפוזרת מדי או להחזיק ציוד שאין ביכולתו להרכיב ולהעמיד בקלות. כל סוג של ציוד שבו משתמשים תקליטנים צריך סטנדים מתאימים ומותאמים לו במיוחד.

מדוע כל כך חשוב לבחור סטנדים ייעודיים לציוד ספציפי?

סטנד אלומיניום למחשבלכאורה, למי שאינו עוסק במקצוע, נראה שסטנדים זהו פריט משני ופחות חשוב מיתר הציוד. אולי אפשר להעמיד את כל הציוד על שולחן או אפילו כמה שולחנות מתקפלים פשוטים ולהעמיד מופע במהירות ובקלות.

האמת היא שתקליטנים שמחזיקים בציוד הגברה, תאורה, אפקטים ומערכות מוזיקה יקרות ומשוכללות, מבינים עד כמה חשובה בחירת סטנדים מתאימים ואיכותיים לאיכות המוזיקה, להגנה על הציוד, לגישה נוחה בעבודה, לאפשר כיוון, התאמה לגובה, למיקום, לעמדת התקליטן, לזווית עמידתו.

כיון שמדובר בציוד יקר מאד, ציוד שמשנעים ממקום למקום בקצב גבוה למדי, סטנדים איכותיים לתקליטנים צריכים להיות בעלי נתונים בסיסיים והכרחיים כמו יציבות, יכולת לעמוד בעומס מותאם לציוד הספציפי אותו נושא כל מעמד, סטנדים אמורים להתקפל באופן קל ונח, הם צריכים להיות עשויים מחומר קל אך חזק, הם חייבים לעמוד בתנאים המתאימים לסוג הציוד שאותו נושא התקליטן, למקומות שבהם הוא נוהג להופיע.

מתאימים למידות ומשקלות של הציוד שאמור להיות מונח או מחובר אליהם ובנוסף, גם להיות נוחים לנשיאה, לא כבדים מדי ומתקפלים בצורה נוחה וקלה.