מעמד למחשב צבעוני כחוללא משנה מהי סביבת העבודה שלכם, חשוב מאד שהמחשב יהיה ממוקם בגובה שיהיה נח לשימוש. שימוש נכון במעמד למחשב מאפשר עבודה קלה יותר ומציב את המחשב במיקום שמשפר את יעילות עבודתכם. השימושים במחשב שדורשים סטנד למחשב הם כל כך רבים עד שבלתי אפשרי למנות את כולם כאן, אבל נוכל למנות חלק – מרצה שעומד מול קהל, מורים, עמדת מחשב של רופאים, עמדות תצוגה, בדיקה, פסי ייצור שונים, עמדות די ג'יי ועוד.

במקומות עבודה רבים, הפך להיות המחשב הנייד כלי עבודה מרכזי ומחליף את המחשב הנייח. עם העלייה הגדולה בכמות העובדים מהבית, הפיכה של המחשב הנייד למוצר שאותו אפשר לשאת כמעט לכל מקום, אותו המחשב משמש לעבודה במשרד, בבית, בטיסות, בפרזנטציות ואפילו כבסיס לעמדות עבודה קבועות.

למעמד למחשב יתרונות בריאותיים

יתרונו של המחשב הנייד בגודלו ומשקלו, קל להעבירו ואין צורך יותר לרכוש עבור העובדים מחשב לעבודה ומחשב לבית. חסרונו ניכר בכך שאתם צריכים להתאים את עצמכם לגודלו ומיקומו. כאשר עובדים ליד שולחן, כדי לא לרכון ולשבת בזווית לא בריאה, יש למקם את המחשב על גבי סטנד למחשב שולחני. לעריכת מצגות ולהרצאות – אפשר למקם על סטנד למחשב נייד שאותו תוכלו לשאת אתכם לכל מקום.

מחשב הוא חלק ממערכי ציוד מורכבים יותר. לדוגמא, בעמדת די ג'יי. עמדות תקליטנים מקצועיות כוללות מחשב אחד לפחות, בין יתר כלי ההגברה והתאורה הרבים. התקליטן צריך לעבור בין כלי אחד לשני בזמן קצר וככל שניתם למקם את כלי העבודה השימושיים ביותר שלו באמצעות שימוש בסטנדים ולמקם סטנד למחשב בזווית ובמיקום כזה שמאפשר לו לעבוד בפחות מאמץ פיזי ולנצל את המצאי הקיים בשוק לטובת הקלה משמעותית על עבודתו.

איך בוחרים סטנד למחשב מתאים?

קיימים סוגים רבים ואפשר לבחור את הסוג המתאים, בהתאם לצורך שלכם. היכולת למקם עמדת עבודה בגובה אידאלי ובזווית שאינה גורמת לכם למאמץ מיותר, בצורה מדוייקת, תעזור לכם להתמקד בעבודה ולבצע אותה על הצד הטוב ביותר ותוך כדי כך, ואולי חשוב ביותר, למנוע עייפות, כאבי גב, כאבי ראש, מפרקים, תפיסת צוואר ובעיות עיניים.

כיון שהעבודה מול המחשב הכרחית והופכת להיות שיגרת חייהם של רבים מאד, עמלים אנשים רבים בעולם על מציאת פתרונות נוספים למעמד למחשב. כמובן שלכל אדם ולכל סגנון עבודה יכול להיות פתרון שונה. מה שטוב לאחד, לא מחוייב המציאות שטוב לאחר, ולכן, כדי למצוא סטנד למחשב אידאלי בשבילכם, צריך לדעת להגדיר היטב את צרכי והרגלי העבודה שלכם.