מזוודת אלומיניוםמזוודת אלומיניום: מוצר קשיח אבל גמיש

מזוודת אלומיניום קשיחה וחזקה, בעלת מנגנון נעילה יעיל משמשת לשינוע כלי עבודה, ציוד בדיקה, תכשיטים, כלי נגינה וציוד מוזיקה, ציוד מיחשוב וכדומה. המטרה הינה לשאת כלים קשיחים תוך מניעת נזק לכלים שעלול להווצר כתוצאה משינוע בכלים לא מתאימים, ולכן לא יהיה חכם ואף אין אפשרות להתאים את הכלים למזוודה, אלא ההיפך – צריך להתאים מזוודת אלומיניום לציוד הנישא.

יש לבדוק מה המשקל אותו המזוודה יכולה לשאת, סוג הגלגלים, האם המזוודה מותאמת לעמידה בטלטולים בהתאם לתדירות השימוש הצפוי בה, האם קיים מנגנון נעילה, האם מיועדת לשימוש בטיסות, לאיזה סוג ציוד אמורה להתאים, האם ניתן לייצר ריפוד פנימי מותאם לציוד מסויים, איזה סוג ספוג נדרש ובאילו זעזועים צפוייה לעמוד – אם יש צורך בחומרי דפינה אנטי סטטיים לציוד חשמלי רגיש, בכמה פתיחות וסגירות אמור לעמוד מנגנון הסגירה שלה, עד כמה הצירים חזקים ומסוגלים לשאת את העומס, האם נדרשת ידית נשיאה, אם מיועד להטסה תכופה יש לבדוק אם ניתן לעצב או לבחור מזוודת אלומיניום בגודל שמאפשר הטסה בתא נוסעים, האם נדרש לשלב ציוד חיווי על זעזועים שעברה המזוודה לצורך הגנה על ציוד רגיש במיוחד.

הרשימה הארוכה שמפורטת מעלה היא רק רשימה חלקית של נתונים שיש לבדוק לפני כניסה להליך תכנון של מזוודת אלומיניום.

רשימה זו נועדה להזכיר לנו שכשמתכננים מוצר, יש להתייחס להיבטים שונים, לבחון את השימוש בו עד לרמת הפרטים הקטנים ביותר ואז אפשר להגיע לתכנון מוצר שעונה על הדרישות. תכנון ועיצוב מזוודת אלומיניום זו מלאכה שנועדה למקצוענים בלבד. ואנחנו המקצוענים.

ארגז אלומיניום לאופנועמזוודת אלומיניום: מה בין תיאום ציפיות לתחזוקה נכונה

בהחלט אין מדובר במוצר שמיועד או שיכול לעבוד לנצח, ללא פגע. מטרת השימוש במזוודת היא להגן על הציוד שבתוכה. אם מזוודת אלומיניום מלאה ציוד נפלה ממסוע בשדה התעופה, ייתכן מאד שהמזוודה תנזק, אבל אנחנו בהחלט מצפים שהציוד יישאר ללא פגע. זה אכן קורה במרבית המקרים, אבל ייתכן שגובה הנפילה, עוצמת המכה, מיקומה המדוייק של המכה לא יצליחו לעמוד בספיגת הזעזועים הגדולה וייגרם נזק.

יש לתחזק מזוודת אלומיניום ולטפל בה כמו בכל ציוד אחר. יש לבדוק את הצירים מדי תקופה, להחליף גלגלים במידת הצורך, להחליף חומרי דפינה בתוכה, להחליף ידית במידת האפשר, לבדוק ואולי להחליף בולמי זעזועים במידה ויש כאלה. לאחר תקופת שימוש ממושכת ואינטנסיבית, יש להעריך את מצב המזוודה ולעיתים אך לשקול ייצור מזוודת אלומיניום חדשה במקומה.