ארגז לגיטרהארגז לגיטרה להגנה מירבית

מכירים את אלה שנושאים איתם לכל מקום את הגיטרה? תמיד נחמד להוציא אותה ברגע המתאים, לאסוף סביבכם ערימה של אנשים, לשיר יחד בליווי הגיטרה או ללוות שיר שמתנגן כבר. נגינת גיטרה ושירה משותפת, משפרת את מצב הרוח וגם מאפשרת לכם להכיר אנשים אחרים ביתר קלות. זאת אחת הסיבות שבגללן תראו תרמילאים צעירים רבים נוסעים לתקופות ארוכות לטיול של לפני או אחרי הצבא וגם משפחות מטיילות, בטיול תרמילים בטרקים בסוף העולם, בטיול קראוונים אופנתי או משהו סולידי יותר. אבל תמיד תמיד יש לגיטרה תפקיד חשוב והיא מהווה חלק משמעותי מטיול שכזה. כמובן שבטיסות הארוכות, הגיטרה, ברוב המקרים, לא תוכל ללוות אתכם בתא הנוסעים אלא תצטרך לרדת אחר כבוד לתא המטען.

גם אם מניחים את הגיטרה בתא מטען של מטוס, ואפילו בתא מטען של רכב, במקום מרופד עד כמה שניתן, אם אינה מהודקת כראוי ואינה ארוזה בארגז לגיטרה מהודקת ואיכותי, הרי שהיא עלולה להפגם. לכן, נשיאת גיטרה רצוי שתעשה במנשא מתאים או בארגז לגיטרה, סוג שמתאים לתנאי הסביבה ולערך הגיטרה. ארגז לגיטרה אמור לבצע את תפקידו בהגנה על הגיטרה באמצעות הידוק ריפוד פנימי על הכלי ובעיקר למנוע כיפוף של צוואר הגיטרה, שהוא האזור הרגיש והשביר ביותר בכל סוגי הגיטרות. אם כבר מזכירים את כל סוגי הגיטרות, הרי שכדאי להתאים את המארז לסוג ולמשקל ולוודא שמעבר לכך שיבצע את תפקידו, יהיה נח לנשיאה ביד או על הגב.

ארגז לגיטרה מושחרלכל סוג ארגז לגיטרה שונה

לא קיים ארגז לגיטרה אוניברסאלי. ארגז לגיטרה אקוסטית, חשמלית או בס אינם זהים אף פעם. גם גיטרות של יצרנים שונים אינן זהות ולכן חשיבות רבה להתאמה. אם תרכשו ארגז לא מתאים, אתם מסכנים לא רק את המארז אלא את הגיטרה כולה. שימו לב – הגיטרה צריכה להיות מוגנת ומהודקת, אך לא מדי מהודקת. המבנה הפנימי של המארז חייב להתאים למבנה הגיטרה ולגודלה ואסור שהגיטרה "תרקוד" בתוך הקייס שלה.

כיון שיש הבדלים במבנה, במשקל ובנתונים נוספים של סוגי הגיטרות השונים, צריך להתאים ארגז לגיטרה ומומלץ לא להחליף ארגז בארגז. נגנים מנוסים יבחינו בצליל בין גיטרה לגיטרה וידעו להעריל את איכותה. גיטרות איכותיות מושפעות בקלות מכל מכה ולכן יש להגן עליהן בצורה מיטבית. גיטרה איכותית חדשה, מגיעה כבר עם ארגז מתאים, אבל מה קורה אם רוכשים גיטרה משומשת ללא מארז, או שנשבר המארז לגיטרה הקיים? הקפידו להשקיע ברכישת ארגז לגיטרה מותאם.