ארגזי כליםטכנאי שירות והתקנה, מוסכים, שירותי גרר ותיקוני דרך, טכנאי מזגנים, חשמלאים, מנעולנים, צבעים, נגרים.. אם נמשיך את רשימת כל בעלי המקצוע שזקוקים ומשתמשים בארגזי כלים, הרי שלא נסיים. נסכם שכל מי שזקוק לכלים בעבודתו השוטפת, בין אם מדובר בשירות נייד או שירות בתוך מקום העבודה, זקוק לארגזי כלים.

לכמה כלים פשוטים שרוצים לאחסן בתא המטען של הרכב, אפשר למצוא ארגזי כלים די סטנדרטיים. מה עושים כשמדובר בכלים יקרים ומה עושים כשמדובר בעבודה שדורשת ניידות בליווי הכלים, ומה עושים כאשר הכלים כבדים ואולי רגישים או שבירים… אפשר לתכנן ולייצר ארגזי כלים ייחודית ללקוח, המותאמת לרשימת כלים מסויימת ומכילה ספוגים להגנה על הכלים. ישנן מספר יתרונות עיקריים בשימוש בארגזי כלים בייצור מיוחד: ניידות, נוחות עבודה, שמירה על הכלים.

ניידות ארגזי כלים – מתאפשרת באמצעות תוספת ידית או כמה ידיות וסט גלגלים איכותיים על מנת ליצור ארגז כלים על גלגלים. יש להקפיד על שימוש באביזרים איכותיים בלבד, גלגלים מותאמים לעומס המופעל עליהם, ידית טלסקופית חזקה ואיכותית וידיות נשיאה צידיות מתקפלות. ניתן ליצור ארגזים שישמשו בתור ארגז לאופנוע. במידה ונדרשת נשיאת יותר מארגז אחד, יש לבנות את ארגזי הכלים באופן מודולי, שיאפשר הנחה של כמה ארגזים, אחד על השני ונשיאתם ביחד בלי שיחליקו ויפלו.

נוחות עבודה – מכירים את אילו שמוציאים את כל הכלים לארגזי כלים כדי להגיע לאחד מהם? ובכן, זה מתכון בטוח לאיבוד כלי עבודה וכמובן, מאד לא נח ולא יעיל. ארגזי כלים טובים נמדדים גם במבנה הפנימי שלהם. אפשרויות פתיחה, תוספת תאים ומדפים נשלפים, מגירות, פריסה חלקית או מלאה ועוד, כל אלה מאפשרים לכם לראות את כל הכלים ולקחת כל כלי ממקומו בלי לחטט ולחפור בכל הארגז. אם בוצע תכנון פנימי חכם ויעיל, אזי בסיום העבודה, אפשר לבדוק בקלות רבה אם חסר כלי מסויים וקל מאד יהיה לזכור מה מקומו.

שמירה על הכלים – כשמפוזרים כלי עבודה בארגזי כלים, שמיטלטלים בתוכם בזמן נסיעה או טיסה ונשחקים האחד בשני, עלולים להשבר ולההרס במהירות. ארגז הכלים נשחק ונחבט בחלקו הפנימי ואינו מתפקד באיכות הנדרשת של ארגזי נשיאה טובים צריכים לתפקד. הידוק ומיקום כלים בתוך ספוגי ריפוד מתאימים או מגירות מרופדות, מונעים תזוזתם ומהווים כר בטוח לכל כלי. לא מדובר רק בכלי עבודה קשיחים כמובן, אבל הדין אותו דין גם לכלי עבודה עדינים ואולי אך יותר. ארגזי כלים אמורים לא רק להוות כלי נח לנשיאה ועבודה אלא אמורים גם לשמור על כל תכולתם.